in Expression Blend, Video, Visual Studio, XAML

Expression Blend ve Visual Studio ile Çalışmak

Bir .NET programcısı için Visual Studio geliştirme ortamı vazgeçilmez ve muhteşemdir. Ancak, Visual Studio’nun geliştirilme amacı tasarım değil programlama ortamı sunmaktır. Ve bu işini diğer herhangi bir geliştirme ortamına(Code::Blocks, Eclipse, NetBeans vs.) göre çok daha iyi bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ancak konu tasarım olduğunda Visual Studio yetersiz gelecektir. Bunun farkında olan Microsoft, .NET geliştiricilerine bir tasarım araçları ailesini sundu. Bu araçlar setine Expression Studio denmektedir. İçerisinde Expressin Web ve Expression Blend ile gelişmiş tasarım araçları sunmaktadır.

WPF, XAML, Silverlight ve XBAP ile ilgileniyorsanız, oyun, raporlama, veri uygulaması ya da 3 boyutlu ileri seviye görsel tasarım yeteneklerine ihtiyacınız varsa Expression Blend sizin için vazgeçilmez olacaktır.

Tabiki Expression Blend de bir programlama aracı değildir. Bu nedenle, programlama(C#, VB.NET vs.) çalışmalarınızı Visual Studio’da yaparken, gerekli tasarımları da XAML kodu üreten Expression Blend ile yapabilirsiniz.

Bu video eğitimimde sizlere Visual Studio ile oluşturduğunuz bir uygulamanın Expression Blend ile nasıl tasarlanacağını ve bu araçları birbirleriyle nasıl entegre bir şekilde kullanabileceğinizi anlatmaktayım.

Eğitime ulaşmak için tıklayınız.

Write a Comment

Comment